Katolička Tiskovna Agencija
Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine

20. listopad 2018.

Vijesti

Pokoj vječni daruj mu Gospodine! Počivao u miru!

Pokoj vječni daruj mu Gospodine! Počivao u miru!

Bežlja, 8. siječanj 2016.

PREMINUO VRHBOSANSKI SVEĆENIK VLČ. ANTO ĆOSIĆ

Misa zadušnica i sprovod bit će u nedjelju, 10. siječnja 2016. u 15 sati na mjesnom groblju Priština župa Bežlja

Vrhbosanski svećenik vlč. Anto Ćosić (16.01.1956. - 08.01.2016.), koji je obavljao službu župnika župe Bežlja preminuo je iznenada u jutarnjim satima 8. siječnja 2016. u župnoj kući u 33. godini svećeništva i 60. godini života.

Misa zadušnica i sprovod bit će u nedjelju, 10. siječnja 2016. u 15 sati na mjesnom groblju Priština župa Bežlja.

Anto Ćosić rodio se 16. siječnja 1956. u obitelji Stipe i Janje r. Ćosić u mjestu Gornjoj Vrućici, župa Bežlja. Četverogodišnju osnovnu školu završio je u Studencima, peti i šesti razred u Slatini, a sedmi i osmi razred u Zadru. Gimnaziju je završio u Zagrebu, a studij teologije u Sarajevu gdje je i zaređen za svećenika 29. lipnja 1982. Nakon ređenja i mlade mise u Bežlji 8. kolovoza 1982. prva svećenička služba kao župni vikar bila mu je u Travniku u kojem ostaje do jeseni 1985. godine kada je premješten za župnog vikara u Žepče. Upraviteljem župe Morančani imenovan je 20. travnja 1988. U Morančanima je proveo ratno vrijeme i bio upravitelj župe punih devet godina. Župnikom u Žepču imenovan je 25. ožujka 1997., a već sljedeće godine imenovan je i dekanom Žepačkog dekanata. Za to vrijeme bio je i upravitelj Dječjeg vrtića „Don Bosco“ u Žepču te član Svećeničkog vijeća Vrhbosanske nadbiskupije. U Žepču je 2000. godine izgradio velebnu crkvu sa dva zvonika. Dekretom od 12. lipnja 2008. razriješen je službe dekana Žepačkog dekanata i službe župnika u Žepču te imenovan upraviteljem župe u Gornjoj Komušini, župnikom u Komušini i čuvarom svetišta Gospe Kondžilske u Komušini. Na brdu Kondžilo vodio je izgradnju kompleksa svetišta Gospe Komušanske. Dekretom od 8. srpnja 2015. razriješen je spomenutih službi i imenovan župnikom rodne župe Bežlja. Umro je iznenada u župnoj kući u jutarnjim satima 8. siječnja 2016. u 60. godini života. (kta)

PREPORUČI
Katehetski ured Vrhbosanske nadbiskupije

VIDEO

FOTO

AUDIO

  • Loading the player...
    18. listopad 2018.

    Papa Francesco Messa a santa Marta

Sljedeca
 
Ured za brak i obitelj Vrhbosanske nadbiskupije

Copyright © 1996-2018 KTA BK BiH. Sva prava pridržana.
Sadržaji s ovih stranica se mogu prenositi bez posebne dozvole uz navođenje izvora.

Katolička tiskovna agncija Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine
Kaptol 32, 71000 Sarajevo, Bosna i Hercegovina
tel/fax: + 387 33 666 865
e-mail: